Ekonomi

Anthropic, 5 milyar dolarla en güçlü yapay zekayı geliştiriyor

HANDE BERKTAN

ABD merkezli yapay istihbarat Araştırma şirketi OpenAI’ler eskimiş yöneticiler tarafından kurulan yapay zeka şirketi antropik , açık AI’nın Tahtına baktı. Şirket en fazlasını sağlayacak güçlü yapay istihbarat modeli geliştirmeyi planladığını duyurdu.

Şirketin amacı, rakip OpenAI’ ile ilgili pazar hakimiyeti kazanmak, Bir Çok fazla Sektörde yapay zeka teknolojisinin geliştiricisi olmak. Şirket, kesintili bir şekilde “Claude- Sonraki isminde “ , günümüzün en güçlü yapay zekasından 10 kat daha yetenekli bir “sınır modeli” oluşturmayı planlıyor ilan edildi.

antropik , geçen yılın sonlarında kapalı bir betada Claude’un ardından Mart Aylar içinde ticari olarak piyasaya sürüldü. farklı şubelerde kullanıma açıldı. Şirketin , yeni yapay istihbarat modeli ile, müşteriler sunduğu hizmetlerin ortasında yapay zeka ile birincil belge analizi gelişmiş, tıbbi hasta A analiz ileri, m müşteri hizmetleri e-postaları , B belge düzenleme ve metin oluşturma, sohbet robotu , D yerel dil eşdeğerlerini kullanarak arama yapın sistemler, insan kaynakları ama analiz ileri, t terapi ve koçluk , S anal asistan ve h tüm düzeylerde eğitim sistemler olacak.

antropik , OpenAI’ler eski araştırma başkan yardımcısı dario amodei ile, OpenAI’ler eski siyasi lider Jack Clark dahil. grup OpenAI çalışan ile yazılım mühendisi 2021’de kurulmuş.

akorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu