Haber

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı: “Cenâb-ı Hak Berat Kandilimizi Mağfiret ve Bereket Getirsin”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Berat Kandili için tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Pekyatımcı yaptığı açıklamada, Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’nin tüm İslam Alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Berat Kandili münasebetiyle yayınladığı bildiride şu cümlelere yer verdi.

Berat gecesine bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu ve minnettarlığını yaşıyoruz. Berat aynı zamanda af, arınma, ceza veya sorumluluktan kurtulma anlamlarına da gelir. Ramazan ayının müjdecisi olan ve bizleri bu manevi atmosfere layıkıyla hazırlayan Berat Kandilini, af dileyerek, geçtiğimiz bu sıkıntılı günlerin bir an önce şifaya kavuşması için dua ederek değerlendirmeliyiz. Allah’ın rahmetinin gökleri ve yeri kapladığı bu mübarek gece, günahların affolması için bir fırsattır.

Ülkemiz asrın felaketini yaşamıştır ve ardından devletimiz, ardından milletimiz bu güçlü günleri atlatmak için var gücüyle çalışmaktadır. 11 ilimizde meydana gelen depremde devletimizle birlikte aziz vatanımızda her yürek tek yürek oldu Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Böyle tek bir kalbe sahip olduğumuz sürece, Allah’ın izniyle her türlü zorluğun üstesinden geliriz. Tekrar yaşadığımız bu deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve niyetlerle başta aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle milletimizin her türlü üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmasını diliyor; Ramazan ayına günahlarımızdan arınmış kalplerle girebilmeyi ve azat olabilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu